Aquapark w ZakopanemDoskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest zakopiański AquaPark. Stworzony dla całych rodzin stanowi idealny sposób na zrelaksowanie się. Zabawa połączoną z rekreacja zapewnią nam baseny i inne atrakcje w Aquaparku. Podstawową atrakcją w Aquaparku są pływalnie. Wśród nich wchodzi basen kryty pływacki o wielkości 384,5 m2, temperaturze 30,5 stopnia C i długości 25 metrów i głębokości 130-150 centymetrów.

Trzy oddzielne tory pływackie pozwalają na spokojne przemierzanie basenów. Rekreacyjna część basenu posiada bicze wodne. Dostosowanym do rekreacji i zabawy dla całej rodziny jest basen rekreacyjny o powierzchni 282,1 m2 i temperaturze 30,5 stopnia C. Dodatkowo basen wyposażony jest w bicze wodne, kaskady i leżanki podwodne.

Widok na Tatry Zachodnie i Giewont możemy podziwiać z basenu geotermalnego, inaczej zwany basenem zewnętrznym rekreacyjno-pływackim. Na zewnątrz możemy podziwiać uroki gór jednocześnie zaznając kąpieli. Powierzchnia basenu to 390,8 m2, temperatura 30,5 stopnia C. Aby zaznać trochę szaleństwa w wodzie utworzono 6 wanien typu jacuzzi (temp.36 stopni C) i 5 zjeżdżalni.

basen geotermalny - AquaPark Zakopane

Basen geotermalny – Aquapark Zakopane (fot. www.aquapark.zakopane.pl)

zjeżdżalnie w Aquapark Zakopane

Zjeżdżalnie w Aquapark Zakopane (fot. www.aquapark.zakopane.pl)

Atrakcje w aquaparku

Największą atrakcję park stanowią dwie zjeżdżalnie dwururowe: zielona o długości 166,5 metra, wysokości 16,7 metra i maksymalnej prędkości zjazdu 26 km/h; oraz mniejsza czerwona o długości 106 m, wysokości 12 m i prędkości maksymalnej 26 km/h. Pozostałe trzy zjeżdżalnie posiadają wymiary: długość 26 metrów, wysokość 2,3 metra; długość 10 m, wysokość 4,3 metra; długość 10,5 metra, wysokość 4,3 metra.

dzika rzeka - AquaPark Zakopane

Dzika rzeka – Aquapark Zakopane (fot. www.aquapark.zakopane.pl)

Można też wypróbować dziką rzekę, w której woda płynie w krętym korycie, podobnie jak w naturalnych nurtach górskich potoków. Dla najmłodszych pływaków przygotowano brodzik z nieco większą temperaturą 33 stopni C.

Po wyczerpującym pływaniu możemy odświeżyć nasze płuca i skórę w saunach. Do dyspozycji mamy saunę fińską (temp. maksymalna 100 stopni C, wilgotność 1-20%), saunę solankową (temp. maksymalna 40 stopni C, wilgotność 60-80%), biosaunę (temp.65 stopni C, wilgotność 35%) oraz kabinę zimową (temp. 10-15 stopni C, wilgotność 45-55%). Dodatkowo możemy skorzystać z łaźni parowej i słonecznej łąki, czyli pokoju relaksacyjnego.

Na domiar tego wszystkiego panie mogą wypróbować swoich sił w Fitness Clubie. Tam czekają na nie zajęcia z aerobiku, aqua aerobiku, yogi, spinningu, stepu oraz zajęcia cardio solarium. Dzień w Aqua Parku możemy zakończyć filiżanką kawy lub kuflem piwa w kręgielni pięciotorowej typu bowling.

Ponadto Aqua Park zapewnia naukę pływania. W ofercie zawarte są kursy pływania podstawowego, doskonalenie technik pływania, nauka sportowych technik pływania, pływanie dla dzieci i młodzieży z wadami postawy oraz nauka i doskonalenie pływania dla dorosłych. Nie zapominajmy o ratownikach, którzy przez cały czas czuwają nad naszym pływaniem .

Zakopiański AquaPark organizuje eventy dla grup zorganizowanych oraz firm o charakterze sportów ekstremalnych, rekreacyjno-sportowy oraz zabawowym. Zainteresowanie firm jest tak ogromne, że powstały specjalnie z góry utworzone konkurencje typu: ścianka wspinaczkowa, pontony, trampolina, banan, hydro speed oraz piłka siatkowa i piłka wodna.

Ta kolejna atrakcja turystyczna Zakopanego powoduje, że jest to miasto warte odwiedzenia. Ilość atrakcji turystycznych, jaka czeka na nas jest przeogromna. A Zakopiański Aqua park na ulicy Jagiellońskiej 31 stanowi znakomite miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny.

Click to rate this post!
[Total: 68 Average: 2.7]