aktywnie w ZakopanemAktywny wypoczynek w Zakopanem to przede wszystkim góry. Większość osób przyjeżdża do Zakopanego, żeby wybrać się na szlaki górskie lub spacer po jednej z tatrzańskich dolin. W sumie to właśnie magia Tatr przyciąga tutaj liczne grono turystów. Nie wszyscy jednak chcą dzień w dzień wychodzić w góry, nie wszyscy też mają tyle sił. Mimo to można też spędzić aktywnie czas w inny sposób z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia. Poniżej kilka propozycji aktywnego wypoczynku poza szlakami górskimi.

Jazda konna

Dość interesującym pomysłem na aktywny i zdrowy sposób spędzenia czasu może być jazda konna. Konie to wspaniałe zwierzęta, dość powiedzieć, że hipoterapia oddziałuje na szeroki spektrum naszych zmysłów. Pomaga korygować postawę, reguluje napięcie, doskonali równowagę i koordynację oraz orientację w przestrzeni. Ciekawą propozycją dla bardziej zaawansowanych może być jazda w terenie lub 2 – 3 dniowe rajdy konne po pięknych okolicach Podhala. Poniżej namiary na kilka miejsce, gdzie można pojeździć konno.

 • Tarant: +48 501 076 484, biuro@tarant.pl, Zakopane – ul. Pardałówka 51,
 • Jędruś: +48 509 441 656, Zakopane – ul. Bronisława Czecha,
 • Stajnia Konsul: +48 603 579 476, stadninazakopane@vp.pl, Kościelisko – ul. Groń 2,
 • Bogdan Pietrzyk: +48 604 372 277, Bukowina Tatrzańska – ul. Słoneczna 17,
 • Dworna: +48 609 820 347, stadnina-dworna@wp.pl, Ludźmierz – ul. Rogoźnik 86,
 • Stanisław Buła: +48 601 142 805, bustak62@poczta.onet.pl, Łopuszna.

Jazda na quadach

Dla tych, którzy lubią poszaleć po bezdrożach i raczej hałas niż cichy kontakt z przyrodą proponujemy jazdę na quadach. Wbrew pozorom w okolicach Zakopanego jest sporo tras, gdzie można sobie pojeździć (oczywiście nie po terenach Parku). Mamy trasy widokowe, propozycje ekstremalne, firmy oferują też imprezy integracyjne. Zarówno klienci indywidualni jak i grupy zorganizowane będą miały z czego wybierać. Poniżej kilka firm zajmujących się wynajmem i organizacją imprez na quadach.

Paralotniarstwo

To na pewno jeden z lepszych pomysłów na podziwianie widoków. Jak pięknie mogą wyglądać góry z lotu ptaka wie tylko ten kto spróbuje. W Tatrach jest sporo miejsc, gdzie możemy wystartować na paralotni, jednym z nich jest Gubałówka. Po odpowiednim kursie można latać samodzielnie, opcją są też loty tandemowe, gdzie nie trzeba posiadać odpowiedniej licencji. Poniżej kluby i indywidualni instruktorzy działający w okolicach Zakopanego.

 • Flying Man: +48 604 915 246, tomasz@flyingman.pl, Maków Podhalański – Słoneczna 4a,
 • Air Sport: +48 880 111 133, info@air-sport.pl, Zakopane – Strążyska 13,
 • Aeroklub Nowy Targ: +48 609 153 960, aeroklub@nowytarg.pl, Nowy Targ – Lotników 1,
 • Vermessy Władysław: +48 605 698 281,
 • Air Taxi: +48 602 287 528.

Atrakcje na Gubałówce

park linowy - Gubałówka

Park linowy na Gubałówce (fot. własna)

Gubałówka jest chyba najchętniej odwiedzanym przez turystów szczytem w Zakopanem. Poza wspaniałą panoramą na Tatry oferuje też sporo atrakcji dla turystów. Znajdziemy tam parki linowe, zjeżdżalnie grawitacyjną, jest nawet plaża ze sztucznymi palmami (choć dla nas to już przesada). Parki Adventure i Złota Grań poza wspinaniem na linach oferują też inne atrakcje jak zorbing, off-road, quady, pojazdy militarne, żyroskop, paintball, strzelnica, ścianki wspinaczkowe. Na Gubałówce jest też zimowy park rozrywki oferujący mini skutery dla dzieci, snow rafting, tor saneczkowy.

Baseny

Po całodniowej wycieczce w góry każdy zasługuje na chwilę odpoczynku, warto wybrać się na basen. Najbardziej popularne są obecnie baseny termalne wraz z saunami i ośrodkami Spa & Wellness. Na Podhalu mamy ich już kilka:

Mamy też do dyspozycji kilka normalnych basenów (najczęściej z saunami, spa itp.)

Tenis

Komu przyjdzie ochota pograć w tenisa, to w Zakopanem w kilku miejscach znajdziemy korty tenisowe:

[Głosów:42    Średnia:2.1/5]