Termy Bania - Białka TatrzańskaW wakacje zostanie otwarty nowy kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej – Termy Bania. Projekt będzie powstawał w dwóch etapach, na początek powstaną baseny wewnętrzne a następnie sezonowe (wydłużony sezon letni) baseny zewnętrzne, wraz z terenami rekreacyjnymi i sportowymi. Ponadto powstanie hotel wraz z profesjonalnymi usługami Spa&Welness połączony z częścią basenową. Całość położona jest w sąsiedztwie kompleksu narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Obiekt przeznaczony jest pod rekreację, wypoczynek oraz rehabilitację wodną dzięki obecnym na terenie wodom termalnym. Ma również na celu jak najmniejszą ingerencję w otaczającą naturę poprzez zastosowanie „zielonych dachów”, elewacji z kamienia oraz elementów malej architektury.

Usługi świadczone na terenie kompleksu basenowego zostały podzielone na:

Strefa głośna

Termy Bania - strefa głośna

Termy – strefa głośna (fot. www.termybania.pl)

Składa się z trzech basenów, posiada basen o największej powierzchni, przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży. W hali znajduje się też wieża zjeżdżalni i basen kończące zjeżdżalnie, oraz pięć wanien bąbelkowych. W basenie nr 3 woda, która jest odpowiednio uzdatniana, przeznaczona jest dla dzieci do lat 5 przebywających pod bezpośrednią opieką dorosłych. W basenie nr 1 znajduje się mnóstwo atrakcji wodnych: „wave-ball” generujące sztuczną, stojącą falę oraz zespół dodatkowych atrakcji w postaci karuzeli wodnej z wodospadem, groty z gejzerem dennym, gejzerów, armatek i kaskad wodnych oraz tzw. zjeżdżalni rodzinnej.

Strefa cicha

To strefa dla osób szukających spokoju i odprężenia, można tu skorzystać z elementów hydroterapeutycznych. Posiada dwa baseny wyposażone w leżanki wodno – powietrzne, stacje masażu dennego i bocznego oraz siedziska z dyszami powietrznymi. W obu basenach wbudowano też wannę bąbelkową jacuzzi.

Termy Bania - strefa cicha

Termy – strefa cicha (fot. www.termybania.pl)

Termy Bania - strefa cicha

Termy – strefa cicha (fot. www.termybania.pl)

Sauny i SPA

Znajduje się tutaj basen zasilany wodą geotermalną wraz z przestrzenią na wypoczynek przechodzącą w ogród z tarasem drewnianym i kamiennym, którego centralnym elementem jest basen chłodzący do pływania. Posiadamy 5 kabin z saunami i osiem gabinetów Spa & Welness:

  • sauna parowa – temperatura od 45 do 50ºC, wilgotność 100%,
  • saunarium – temperatura od 60 do 65ºC, wilgotność 40% wraz z generatorem pary,
  • sauna sucha – temp. temperatura od 80 do 85ºC,
  • sauna sucha z piecem do naparów – temperatura do 90ºC,
  • kabina relaksacyjna – promienie podczerwieni UVB i UVC
  • pokoje zabiegowe wraz z niezbędnym zapleczem sanitarnym.

Przewiduje się realizację zabiegów pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i rewitalizacyjnych.

Gastronomia i sklep

W kompleksie znajdują się też bary (strefa głośnia i cicha) serwujące potrawy kuchni regionalnej, dodatkowo drink bar zlokalizowany w strefie z saunami oraz dwa bary letnie na zewnątrz. W sklepie będzie można zakupić wyposażenie na basen oraz pamiątki regionalne.

Termy w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania świadczy usługi dla każdej grupy klientów. Mamy oferty przygotowane dla rodzin z dziećmi, dla młodzieży, dla dorosłych i osób starszych. Posiadamy oferty dla klientów indywidualnych, grupowych, oferty szkolne a także oferty biznesowe. Termy Bania to idealne miejsce na wypoczynek w górach.

[Głosów:19    Średnia:2.4/5]