termy-szaflary-300x225Podhale zawsze pełne jest turystów. W zależności od pory roku można tam spotkać miłośników górskich wycieczek, rowerzystów, taterników, narciarzy, snowboardzistów, fanów wysokogórskiej wspinaczki. Spośród licznych atrakcji tego regionu warto też odwiedzić jedną. Chodzi o termy w Szaflarach, czyli Aquapark z wodą pochodzącą z gorących źródeł. Trafić tam można bardzo łatwo. Z drogi łączącej Zakopane z Nowym Targiem widać obłoki pary, które każdego zaprowadzą w to niezwykłe miejsce.

Kompleks basenów

Leżący pomiędzy Szaflarami i Białym Dunajcem kompleks basenowy zasilany jest wodą z odwiertu IG1, sięgającego niemal 3,5 km w głąb ziemi. Łączna powierzchnia wszystkich znajdujących się tu zbiorników wodnych wynosi 970 metrów kwadratowych. Aquapark składa się z dwóch basenów zewnętrznych i dwóch wewnętrznych, rodzinnej zjeżdżalni oraz brodzika z urządzeniami dla dzieci. Leniwi turyści mogą zrelaksować się w jaccuzi, a bardziej wysportowani wspiąć się na siatkę rozwieszoną nad fragmentem zewnętrznego basenu. Można tu znaleźć również salę treningową do fitness, saunarium, gejzery, bicze wodne i wiele różnych urządzeń do hydromasażu.

Basen w Szaflarach

Basen w Szaflarach (fot. www.termyszaflary.com)

Termy w Szaflarach

Termy w Szaflarach (fot. www.termyszaflary.com)

Temperatura wody waha się w tym miejscu od 30 do 38 stopni Celsjusza. Źródło wykorzystywane w szaflarskich termach uchodzi za jedno z najlepiej zmineralizowanych wśród wykorzystywanych na Podhalu w celach rekreacyjnych. Wysokie stężenie wapnia, magnezu, żelaza, siarki, manganu, chloru, potasu oraz sodu może być także przydatne w leczeniu stanów zapalnych stawów i mięśni, schorzeń skórnych czy też chorób układu kostnego. Wizyta w termach bywa doskonałym lekiem na depresję i objawy złego samopoczucia.

Miejsce wypoczynku

Wnętrza w Termach Szaflary

Wnętrze Term w Szaflarach (fot. www.termyszaflary.com)

Aquapark z termalnymi wodami w Szaflarach jest doskonale przygotowany na przyjęcie gości dojeżdżających lub chcących się tu zatrzymać na kilka dni. Na miejscu znajduje się hotel z apartamentami o wysokim standardzie. W cenę pobytu wliczone są wszelkie dostępne w kompleksie atrakcje. Można skorzystać także z dwóch restauracji. W jednej serwowane są tradycyjne dania kuchni podhalańskiej, druga kusi specjałami pochodzącymi z różnych regionów Włoch.

Termy w Szaflarach oferują również możliwość skorzystania z kilkudniowych turnusów, przygotowanych dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Aqua aerobic, zumba, jogging, zajęcia fitness oraz treningi siłowe i ogólnorozwojowe pozwolą rozładować stres i odzyskać pełnię sił witalnych. Planując urlop na Podhalu warto znaleźć czas i odwiedzić miejsce oferujące wszechstronny relaks i rekreację. W ośrodku znajduje się również doskonale przygotowana sala konferencyjna z urządzeniami multimedialnymi, która umożliwia zorganizowanie szkoleń i konferencji.

[Głosów:46    Średnia:2.7/5]